En İyi Bit İlacı Hangisi?

Her milletten, yaştan ve cinsten insanın kabusu olan saç biti için en iyi çözüm bit ilacı kullanımıdır. Kişiden kişiye kolayca geçip bulaşma eğiliminde olan bitleri yok etmenin günümüzde ki en sağlıklı yolu kesinlikle bu iş için hazırlanmış olan bit ilaçlarıdır.

Bitler hayatlarını insan derisinin içine kafasını gömüp kan emerek sürdürmeye çalışan parazitlerdir. 6 bacaklı olan bu asalaklar beyaz, gri renklerde olduğu gibi kanınızı emdiklerinde kırmızı ve bordo renklerde olabilmektedir. Bitlerin ömrü 30 gündür fakat bu 30 gün sonra kurtulacağınız anlamına gelmemektedir. Çünkü bitler saçta bulundukları süre zarfı içinde saç tellerinize sirke ismi verilen yumurtalarını bırakmaktadır. Dolayısıyla sürekli üreme gösterirler. Açık havada kalan saç biti ise yalnızca 5-7 gün kadar canlı kalabilmektedir.

Saç biti yumurtası sirkeler beyaz renkli olup, saç tellerinde 7-10 gün yapışık bir halde bulunduktan sonra yumurtalarından çıkarak bit halini alırlar bu aşamada ki bit yavrularına ise yavşak ismi verilir.

Bitler uçma ve zıplama özelliği olmayan sadece tırmanma yetisine sahip hayvanlardır. Bitler çeşitlere ayrıldığından saç biti olarak bildiğimiz bitler hayvanlarda yaşayamazlar. Az önce de dediğimiz gibi zıplayamayan, uçamayan bu hayvanlar bitli birinden diğer bir kişiye baş başa verilmesi ya da şapka, bandana, yastık gibi araçların ortak kullanılması ile bulaşabilir. Çok sıkı kıskaçları olan saç bitleri saç teline kuvvetli bir şekilde yapışır ve kolay kolay uzaklaştırılamaz. Sirkeler ise ense, kulak arkası ve kahkül kısmında yaygın bir şekilde bulunurlar.

Saçımızda Bit Olduğunu Nasıl Anlarız?
Bitlenen birini anlamamak neredeyse imkansızdır denilebilir. Kafa derisinin aşırı şiddetli şekilde kaşınması ve gıdıklanması bitlenmenin tek ve en belirgin belirtisidir. Bunun dışında anlaşılması için pek belirti söz konusu olamaz. Ancak bit temizliği yapılmazsa kaşıntılardan dolayı saçlı deri tahriş olarak yara olmasına sebebiyet verebilir. Yaralanmalar söz konusu olduğunda herhangi bir önlem alınmazsa iltihaplanma meydana gelebilir.

Bit Taraması Yapmalısınız
Eğer bitlendiğinizden ya da yakınınız olan birinin bitlendiğinden şüpheleniyorsanız derin bir bit taraması yapmalısınız. Saç tellerini tek tek ya da bir kaç grup halinde bir taraftan alıp diğer bir tarafa yatırarak dikkatlice gözden kaçırmadan incelemelisiniz. Eğer görmekte zorlanıyorsanız saça parlak bir ışık tutup büyüteç yardımıyla da bakabilirsiniz. Tarama yaptığınız tarağın dişlerinin sık olması size avantaj sağlayacaktır.

Bit İlacı Nasıl Kullanılır?
Eskiden çeşitli metodlarla zor ve uzun süreçte gerçekleştirilen bit tedavisi günümüzde bu amaç için üretilmiş olan ilaçlar sayesinde kısa sürede ve pratik bir şekilde yapılmaktadır.

Burada ilacın doğru tercih edilmesi önem taşımaktadır. Çünkü etkisi düşük ilaçlara karşı bitlerin savunma mekanizmalarını geliştirme şansı vardır ve ilaca karşı direnç sağlayabilirler. Savunma sağlayamayacakları ve her ne kadar direnmeye çalışsalarda başarısız düşecekleri bir ürün tercih edilmelidir. Bu doğrultuda bizim tavsiyemiz içinde dimetikon maddesi bulunan ürünleri tercih etmenizdir.

En iyi bit ilacı denildiğinde PEDİKAP BİT TEMİZLİĞİ SETİ önerilir. İçerisinde herhangi bir zehir içeren madde olmadığı ve hem bitleri yok etmek hem de korumaya karşı etkili olduğu için en çok tercih edilen ilaçlar içinde yer almaktadır.

100 ML boyutunda olan ürünün içinde %4 oranında dimetikon, %96 oranında ise siklometikon ismi verilen silikon madde bulunmaktadır. Saça uygulandığında siklometikon buharlaşır ve geriye sadece dimetikon kalmaktadır. Dimetikon ise bitlerin solunum yollarını tıkayarak nefes almalarını engellemektedir. Böylece bitler ölerek yok olmaktadır. Herhangi bir zararı olmayan ve tehlike içermeyen PEDİKAP, bebeklerde bile kullanılabilecek güvenilirliktedir.

PEDİKAP kullanımında spreyi tüm saçınıza atlamadan uygulamanız gerekmektedir. Herhangi bir kuru yer kalmadan saçın tümü enseler, kulak üstleri kahküller vs. dahil olmak üzere tamamen ıslanmalıdır. En az 15 dakika bu şekilde beklenmelidir. Daha uzun süre beklenilmesi daha fazla etkili olacaktır. Dilerseniz saçınıza bone takarak yatabilir, sabah kalkana kadar da bekletebilirsiniz. Bone takarak ilacın saç içinde kalmasını uçmamasını ve daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

Artık çıkarmaya karar verdiğinizde boneyi çıkarabilir ve duşa girebilirsiniz. Bu esnada ise devreye PEDİKAP TEMİZLİK SETİ içinde ki şampuan girmektedir. Saçınızı bu şampuanı uygulayarak 5 dakika kadar kafanızda bekletmeli ve iyice yıkamalısınız. Şampuan saçınızda kalan ölü bit ve sirkelerin uzaklaşmasını sağlayacak ve aynı zamanda da 1 yıl korumaya alacaktır.

Saçınızı güzel ve dikkatli bir şekilde duruladıktan sonra havlu ile sadece ıslaklığı alınmalı fakat tamamen kurutulmamalıdır. Çünkü saç diplerinde veya aralarında kalan bitlerin uzaklaşması için setin içinden çıkan metal tarakla saç özenli bir şekilde taranmalıdır. Tarağın özelliği ince ve çok sık dişlere sahip olduğu için kafada kalan her bit ve sirkeyi uzaklaştırma özelliği vardır.

Tarama işlemini beyaz bir havlu ya da çarşafın üzerinde yapabilir, ara ara silkeleyerek tekrar tarama yapabilirsiniz. Böylece bezin üstüne düşen yeni bitlerin olup olmadığını anlarsınız. Saçınızı sağa, sola, arkaya, öne, yana yani her yöne doğru taramanız gerekmektedir.

Artık dökülen herhangi bir bit yoksa ve saç aralarında gözle ve büyüteçle de görünmüyorsa kurtuldunuz anlamına gelir. geçmiş olsun.

Pedikap Sipariş Ver!
 • Ad Soyad*
  0
 • E-posta Adresi*
  1
 • Telefon Numarası*
  2
 • Adet*
  3
 • Adres*
  4
 • 5
 • Pedikap ürün fiyatı 48,50 TL'dir. - Buradan vermiş olduğunuz sipariş pedikap üreticisi olan Hair Pharma firmasına iletilmektedir. - Firmanın satış temsilcileri size telefon numaranız aracılığı ile siparişinizi teyit etmek ve bilgi vermek amacıyla ulaşacaklardır. - Kapıda ödeme ücreti 5 TL'dir. - Hafta içi 16:00'a kadar vereceğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya verilmekte olup kargo ücretsizdir.
  6

PEDİKAP BİT İLACI FİYATI
Sprey, şampuan, plastik ve metal tarak olmak üzere 4 parçadan oluşan PEDİKAP Bit Seti fiyatı 48.50 TL’dir. Ürünü tüm eczanelerden temin edebileceğiniz gibi bu linkten de sipariş edebilirsiniz. http://www.sacproblemleri.net/pedikap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saç Biti Nedir, Neden Olur ve Nasıl Temizlenir © 2018